Opis

Projekt pod roboczą nazwą West Warsaw Office to jeden z najnowocześniejszych budynków biurowych w Warszawie. Po raz pierwszy w Polsce zastosowano płaszczyznowy system chłodząco-grzewczy, który będzie współpracował z automatycznym systemem zewnętrznych żaluzji. W pełni przeszklone pomieszczenia o wysokości 3 metrów zapewnią najwyższy komfort pracy. Budynek o czterech kondygnacjach naziemnych i podziemnym parkingiem na 100 miejsc znajdzie się na działce o powierzchni 3 500m² położonej przy wylotowej z Warszawy ulicy Połczyńskiej, w najbliższym sąsiedztwie stacji drugiej linii metra "Połczyńska". W okolicy znajduje się Porsche Centrum, centra handlowe, budowana jest ulica Nowolazurowa z dwupoziomowym skrzyżowaniem. Odległość od wjazdu na autostradę A2 wynosi 2 km. Nowa trasa S8 pozwala w kilka minut dojechać w okolice Żoliborza.

W wyniku szczegółowej analizy warszawskiego rynku budynków biurowych Swiss Home wybrał tę właśnie lokalizację z następujących powodów:


Projekt, na tym etapie, uzyskał wysoką ocenę ze strony ekspertów szwajcarskich oraz analityków banku finansującego dalsze etapy inwestycji. Planowany termin uzyskania ostatecznego pozwolenia na budowę to połowa 2012 roku, rozpoczęcie prac przygotowawczych 2012, rozpoczęcie budowy 1Q/2Q 2013, zakończenie 4Q 2014, oddanie do użytkowania pod koniec 2015.