Historia Spółki

Pierwszym projektem Spółki Swiss Home była budowa osiedla domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej w Kabatach. Na działce o obszarze 4.500 m², położonej przy ul. Kuropatwy i Perliczej w gminie Warszawa-Ursynów, wybudowano dwanaście domów. Projekt ukończono w 2003 roku.

Następnym projektem była budowa wielorodzinnego budynku w Warszawie, dzielnica Ursus, przy ulicy Rakietników. Budowę 40 mieszkań z 60 garażami podziemnymi ukończono w 2004 roku, wszystkie mieszkania sprzedano przed ukończeniem inwestycji.

Kolejny projekt Spółka Swiss Home zrealizowała w latach 2006–2008 na terenie Starej Pragi objętej programem rewitalizacji finansowanej ze wsparciem funduszy Unii Europejskiej i dotacji celowej Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Okolica zyskała w ostatnich latach popularność jako dynamicznie rozwijające się centrum kultury z modnymi teatrami, klubami i kawiarniami. Architekt Jacek Plaskota z zespołem zaprojektował budynek wielorodzinny nawiązujący wielkością i formą do tradycyjnej zabudowy okolicznych ulic. Patio - wewnętrzny dziedziniec przeznaczono na zieleń. Garaż usytuowano w podziemiu. Projekt ukończono w terminie i w całości sprzedano.

Projekt Kabaty

Osiedle dwunastu domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej zaprojektowano na działce o obszarze 4.500 m², położonej przy ul. Kuropatwy i Perliczej w gminie Warszawa-Ursynów. Projekt rozpoczęto w 2001 roku. Poza szczegółowo zaprojektowanymi domami w kilku wersjach (podpiwniczone i bez podpiwniczenia) w ofercie Spółki znalazły się indywidualne projekty wnętrz i ogrodów. Było to pierwsze na rynku warszawskim osiedle domów jednorodzinnych oddane użytkownikom w stanie całkowitego wyposażenia wewnętrznego i wykonania prac ogrodniczych. Projekt ukończono w 2003 roku.

Projekt Ursus

Budowa wielorodzinnego budynku w Warszawie, w dzielnicy Ursus, przy ulicy Rakietników miała wypełnić wolną działkę w centrum dzielnicy. Budynek zaprojektowano w nawiązaniu do istniejącej zabudowy, dla 40 niedużych mieszkań zaprojektowano 60 stanowisk w garażu podziemnym. Inwestycję ukończono w 2004 roku, wszystkie mieszkania sprzedano przed ukończeniem inwestycji.

Projekt Stara Praga

Spółka Swiss Home zrealizowała Projekt Stara Praga w latach 2006–2008 w części Starej Pragi objętej programem rewitalizacji finansowanej ze wsparciem funduszy Unii Europejskiej i dotacji celowej Ministerstwa Gospodarki i Pracy. Okolica zyskała w ostatnich latach popularność jako dynamicznie rozwijające się centrum kultury z modnymi teatrami, klubami i kawiarniami. Architekt Jacek Plaskota z zespołem zaprojektował budynek wielorodzinny nawiązujący wielkością i formą do tradycyjnej zabudowy okolicznych ulic. Patio - wewnętrzny dziedziniec przeznaczono na zieleń. Garaż usytuowano w podziemiu. Projekt ukończono w terminie i w całości sprzedano.